O nas

Elbląskie Centrum Mięsne „EL-HURT” powstało w 15 września 1994 roku jako spółka cywilna, w 2001 roku zostało przekształcone w spółkę jawną o charakterze rodzinnym. W kwietniu 2000 roku spółka została wpisana na listę podmiotów nadzorowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu.

W początkowym okresie przedmiotem działalności spółki był handel wędlinami od producentów i dostawców krajowych. W miesiącu maju 2000 roku firma uzyskała zgodę na dokonywanie rozbioru mięsa wieprzowego i wołowego oraz produkcję mięsa garmażeryjnego.

Przedmiotem obecnej działalności spółki jest:

  • Rozbiór półtusz wieprzowych i ćwierci wołowych.
  • Rozbiór drobiu.
  • Produkcja mięsa mielonego trzech rodzajów: wieprzowego, drobiowego oraz wołowo-wieprzowego, produkcja metek (elbląska, tatarska, cebulowa, łososiowa), tataru wołowego, kiełbasy białej surowej oraz wyrobów parzonych.
  • Handel hurtowy wędlinami dostarczanymi bezpośrednio od producentów z terenu Polski oraz elementami mięsa surowego w tym także mięsa drobiowego.
  • Handel hurtowy nabiałem od producentów z całej Polski min. Maluta, Zott, Hochland, Danone

Działamy ponad 18 lat na rynkach województw: Warmińsko-Mazurskim, Pomorskim i Kujawsko-Pomorskie. Codziennie własnym specjalistycznym transportem chłodniczym dostarczamy towary do placówek handlowych, punktów zbiorowego żywienia (szpitale, szkoły, przedszkola, żłobki, restauracje, bary, stołówki, ośrodki wczasowe, itd.) oraz na uroczystości okolicznościowe. Nasza firma jest pod stałą kontrolą służb weterynaryjnych i sanitarnych. W związku z ciągłym rozwojem oraz pozyskiwaniem nowych klientów i dbałością o ich zadowolenie sukcesywnie zwiększamy ilość specjalistycznych środków transportu i zatrudniamy dodatkowych pracowników. W roku 2010 oferta handlowa naszej firmy została powiększona o produkty mleczne i wyroby nabiałowe.

Produkowane przez naszą firmę wyroby dostarczamy do odbiorców hurtowych w rejonach Polski północnej i zachodniej w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodnio-pomorskim oraz podlaskim. W związku z ciągłym rozszerzaniem naszej działalności wyroby własne znajdują co raz to nowe rzesze swoich zwolenników. Corocznie nasze wyroby biorą udział w konkursie Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego Oddział Technologii Mięsa i Tłuszczu i uznawane są jako produkty najwyższej jakości.

Nasza firma działa zgodnie z zasadami HACCP, GHP/GMP. Potwierdzeniem naszych starań są przyznawane coroczne prestiżowe wyróżnienia oraz nagrody przez Gazele Biznesu, które zaliczają nas do grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w całej Polsce.